بیانیه سازمان جوانان حزب اسلامی کار به مناسبت هفته جوان

بیانیه سازمان جوانان حزب اسلامی کار به مناسبت هفته جوان

موج پرس :: سازمان جوانان حزب اسلامی کار با صدور بیانیه ای، فرا رسیدن هفته جوان را گرامی داشت و خواستار توجه بیشتر دولتمردان به رفع مشکلات جوانان کشور شد.

به گزارش خبرنگار موج پرس، متن بیانیه سازمان جوانان حزب اسلامی کار به مناسبت هفته جوان، به شرح زیر است:

در جهان معاصر وجود منابع انسانی مجرب، کارآمد، جوان و تحصیلکرده در کنار منابع خدادادی، یکی از مهم ترین و اصلی ترین مؤلفه های توسعه و پیشرفت هر کشوری محسوب می شود. کشور های توسعه یافته کنونی پس از سپری کردن بحران های بزرگ مالی و صنعتی پس از جنگ های جهانی بیشترین تلاش و همت خود را صرف آموزش و تربیت نسل جوانی کردند تا بتوانند در سایه هوش، استعداد و توانمندی فیزیکی آنها پله های ترقی و رشد را به سرعت بپیمایند. البته نیاز به تاکید نیست که در کشور ایران وجود نسل بالانده و جوان دهه ۵۰ بود که توانست شعله های انقلاب را برافروخته نگه دارد و در نهایت طومار نظام پهلوی را در هم بپیچد.

همین نسل جوان در دوران دفاع مقدس بدون چشم داشت از منافع و منابع حاصل از دوران پس از جنگ در صف های مقدم دفاع مقدس حضور یافت و از کیان و آب و خاک این سرزمین با خون های بسیار حفاظت و حراست کرد. اما متاسفانه در سال های اخیر به رغم وجود میلیون ها جوان تحصیلکرده و توانمند فرصت های بزرگ رشد و توسعه ازملت و نظام جمهوری اسلامی ایران گرفته شد. سوءمدیریت در بهره بردن از منابع انسانی و در کنار آن به هدر دادن صد ها میلیارد دلار از منابع ارزی کشور بحران بیکاری را برای ایران به ارمغان آورد. در سایه افزایش این بحران آسیب های اجتماعی نیز به یک در کمین جوانان نشستند.

آمار های اعتیاد ، طلاق و مرگ جوانان، تمایل به تجرد و پرهیز از تشکیل زندگی متاهلی طی سال های اخیر رشد فزاینده ای یافته است. در روز های اخیر که موضوع جوانان به مناسبت هفته جوان در صدر اخبار قرار گرفته با حجم و انبوه آماری مواجه می شویم که نگرانی ها را دو چندان کرده است. برخی آمار ها حکایت از آن دارد که بالغ بر ۹۰ درصد معتادان کشور جوان هستند. هر روز ۸ جوان ایرانی به دلیل ابتلابه اعتیاد دچار جوان مرگی می شوند. وجود معتادان یقه سفید در کنار افزایش تعداد بیکاران به بیش از ۳ میلیون نفر، زنگ های خطر را برای مسئولان و کارشناسان به صدا درآورده است. در کنار آن برخورد های زننده، توهین آمیز و گاه با قوای قهریه نهاد های انتظامی معضل بحران فکری، اخلاقی و اجتماعی جوانان را تشدید کرده است.

در این شرایط اگر مسئولان و سیاستگذران نهاد های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی راه درمان را نیابند و یا چاره ای نیندیشند طی سال های آینده لشکر بیکاران چنان عرصه را بر کشور تنگ خواهند کرد که شاید دیگر برای اندیشیدن و بکار گرفتن هر راهکاری فرصت کافی نباشد. سازمان جوانان حزب اسلامی کار، ضمن تبریک ایام مبارک شعبان و نیز گرامیداشت ولادت حضرت علی اکبر(ع) و هفته جوان به دولتمردان دولت یازدهم جدا و مصرانه تاکید می کند که فرصت خدمت به جوانان و نیز استفاده از ظرفیت عظیم آنها در عرصه تولید و خدمتگزاری را قدر بداند و نسبت به رفع مشکلات عدیده این نسل همت مضاعفی را بکار گیرد.

درباره نویسنده

117مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای © 2021 موج پرس. محفوظ است.