نشاندن ۱۳۹۲ نهال امید به دست جوانان گیلانی

نشاندن 1392 نهال امید به دست جوانان گیلانی

موج پرس :: برنامه روز درختکاری امسال در رشت با عنوان «هر جوان یک نهال؛ هر نهال یک امید» برگزار شد.

به گزارش خبرنگار موج پرس از رشت، بیش از ۲۵۰ تن از جوانان گیلانی، صبح روز جمعه، ۱۶ اسفند ۱۳۹۲، در یکی از عرصه‌های عاری از درخت حومه رشت گرد هم آمدند و با همکاری اداره کل منابع طبیعی استان گیلان، ۱۳۹۲ نهال نوپا را غرس کردند.

این برنامه جمعی که به همت گروههای کوهنوردی و فعالان فرهنگی و تشکلهای محیط زیستی و اداره کل منابع طبیعی استان گیلان برگزار شد، با استقبال جمع کثیری از جوانان شهر رشت و برخی از خانواده‌های علاقه‌مند به محیط زیست مواجه شد. در این رابطه، سارنگ حسن‌پور، مدیر گروه کوهنوردی دماوند رشت و از برگزارکنندگان این برنامه زیست محیطی، به خبرنگار موج پرس گفت که: «با توجه به زمان اندک و نبود امکانات رسانه‌ای و تبلیغی، این برنامه با استقبال بسیار خوبی مواجه شد و این امر نشان‌دهنده تعهد، علاقه‌مندی و امتزاج گیلانیان با جنگل و طبیعت است».

وی افزود: «امید آن می‌رود که با همکاری بیشتر مسئولان استان، همت جوانان گیلانی و تشکل‌های محیط زیستی گیلان و نیز حمایت رسانه‌های جمعی و ارباب جراید و خبرگزاری‌ها، شاهد برگزاری پرشورتر و گسترده‌تر این برنامه در سال‌های آتی باشیم».

گفتنی است که  قطعه زمینی که با همکاری اداره کل منابع طبیعی استان گیلان به این کار اختصاص یافت، بخشی از عرصه‌های جنگلی استان گیلان بود که در سالیان گذشته طعمه حریق شده و عاری از پوشش جنگلی بود. بدین ترتیب و با همت جوانان گیلانی، بخش کوچکی از عرصه‌های عاری از پوشش جنگلی گیلان به دامان جنگل بازگشت.

001

002

003

004

005

006

007

009

010

008

درباره نویسنده

117مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای © 2021 موج پرس. محفوظ است.