کاترین اشتون وارد تهران شد

کاترین اشتون وارد تهران شد

موج پرس :: کاترین اشتون مسوول عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا به منظور دیدار و گفت و گو با مقامات جمهوری اسلامی ایران دقایقی پیش وارد تهران شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، اشتون که به همراه هیاتی سیاسی و اقتصادی از اتحادیه اروپا به تهران سفر کرده است، بعدازظهر امروز (شنبه) در بدو ورود در فرودگاه مهرآباد مورد استقبال سید عباس عراقچی معاون حقوقی و بین المللی وزیر امور خارجه قرار گرفت.

مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به دعوت محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه به ایران سفر کرده است.

در سفر مسوول عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا به تهران ، قرار است ابعاد مختلف روابط جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اروپا و موضوع هسته ای مورد بحث و گفتگو قرار گیرد.

براساس اعلام وزارت امور خارجه، اشتون قرار است در مدت حضور در ایران علاوه بر دیدار با حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری و محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه با تعدادی از مسوولان عالیرتبه کشورمان دیدار کند.

قرار است اشتون با علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی و علی اکبر ولایتی رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز دیدار و گفت و گو کند.

مجید تخت روانچی معاون اروپا و آمریکای وزیر امور خارجه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا، گسترش روابط اتحادیه اروپا با ایران را از مهم ترین محورهای سفر این مسوول اتحادیه اروپا عنوان کرد.

وی درباره برنامه سفر خانم اشتون اظهارداشت: مسوول عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا ظهر فردا (یکشنبه) یک ناهار کاری با وزیر امور خارجه خواهد داشت.

معاون اروپا و آمریکای وزیر امور خارجه افزود: خانم اشتون همچنین با حجت الاسلام و المسلمین روحانی رییس جمهوری و نیز علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو می کند.

تخت روانچی تصریح کرد: مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پس از دیدار با مقامات ایرانی به اصفهان سفر می کند و روز دوشنبه را در این شهر برای بازدید از آثار تاریخی آن به سر می برد.

معاون وزیر امور خارجه در پاسخ به این سوال که آیا اشتون که نماینده ۱+۵ است در این سفر درباره موضوع هسته ای به طور ویژه با مقامات ایرانی گفت و گو می کند، گفت: طبیعتا بحث هسته ای نیز در مذاکرات مطرح خواهد شد.

درباره نویسنده

117مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای © 2021 موج پرس. محفوظ است.