مجلس به دنبال طراحان “شمر زمانه‌ات را بشناس”

مجلس به دنبال طراحان

موج پرس:: در میان انبوه بیلبوردهای تبلیغاتی که در خیابان های پایتخت نظرها را به سوی خود جلب می کنند بار دیگر تابلویی سیاسی خودنمایی می کند. ” شمر زمانت را بشناس ” عنوان تابلوی تبلیغاتی جدیدی است که از صبح شنبه و پس از پایان مذاکرات ژنو ۲ ایران و گروه ۱+۵ در خیابان های اصلی تهران نصب شده است، طرحی گرافیکی که اشاره به واقعه عاشورا دارد. در یکسو فردی با چهره نورانی و در مقابل دشمنی با لباس سپاه یزید قرار دارد که نیمی از صورت او را چهره باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا تشکیل داده است.

به گزارش خبرگزاری تدبیر، طراحان یا طراح اصلی با استفاده از نمادهای مذهبی در حال رساندن پیامی سیاسی است، حرکتی که پس از مکامله تلفنی روحانی و اوباما برای دومین بار صورت گرفته است.

بیلبوردهای ” صداقت آمریکایی ” مذاکره ایران و آمریکا را نشانه رفته بود و به تصویر نیمی از صورت محمد جواد ظریف اشاره داشت، و علاوه بر تهران در شهرهایی مانند مشهد، بوشهر و آمل نیز نصب شده بود.

Honestyتابلوها شبانه در آخرین روز کاری هفته نصب شدند و در فاصله ۴۸ ساعت و قبل از آغاز هفته و واکنش احتمالی دولت جمع آوری شدند، اما حالا نوبت ” شمر زمانت را بشناس “شده است.

از صداقت آمریکایی تا شمر زمانه‌ات را بشناس

سیاست های کلان نظام را رهبری تببین می کند و دستگاه سیاست خارجی نیز نمی تواند مسائل مهم را بر خلاف نظر رهبری انجام دهد. رهبری در آستانه ۱۳ آبان روز مبارزه با استکبار در جمع دانش آموزها به حمایت از تیم مذاکره کننده پرداخت و آنها را فرزند انقلاب خواند و گفت: ” مجموعه مذاکره کنندگان فرزندان انقلاب هستند و هیچکس نباید آنها را مورد توهین قرار دهد و سازشکار بداند”.  هنوز ۲۴ ساعت از این سخنرانی نگذشته بود گه خبرگزاری فارس خبر نصب این بلیبوردها را در خیابان طالقانی تهران داد و صبح ۱۳ آبان صداقت آمریکایی در راهپیمایی مقابل سفارت خانه سابق آمریکا باز هم دیده شد و هنوز یک هفته از ایراد سخنرانی رهبری نگذشته بود که “شمر زمانه ات را بشناس ” در شهر نمایان شد.

1066_859

باتوجه به اینکه از طراحی تا دریافت مجوز و چاپ امری یک روزه نیست و مستلزم گذشت زمان است شاید در همان روزهایی که ” صداقت آمریکایی ” در حال نصب بود، طراحان مشغول طراحی ” شمر زمانه ات را بشناس ” بودند و کار را نمی توان حرکتی خود جوش دانست. “.

حسن سبحانی نیا عضو هئیت رئیسه مجلس به این موضوع نصب این تابلوها در روزهایی که تیم سیاست خارجی نیازمند حمایت است را ایجاد نوعی هرج و مرج  و دانسته است گفته است نمی توان قبول کرد این تابلوها بدون اجازه و نظارت شهردرای نصب شده باشند. او گفته است: ” شهرداری و دستگاه های ذیربط باید پاسخگوی این بیلبوردها باشند.”

این در حالی است که سیزدهم آبان ماه محسن پیرهادی مسئول بسیج شهرداری تهران و عضو شورای شهر چهارم خبر طراحی تابلوهای جدید را داد و گفته بود:” منتظر تابلوهایی مشابه صداقت آمریکایی باشید. اظهار نظری که می تواند بی اطلاع بودن کامل شهرداری تهران را زیر سوال برد. پیر هادی از واژه جمع ” تابلوها ” استفاده کرد، شاید تابلوهایی دیگری نیز در راهند و اینبار تصاویر شکل کامل تری پیدا می کنند.

13920818000568_PhotoL 13920818000569_PhotoL 13920818000570_PhotoL 13920818000571_PhotoL

درباره نویسنده

117مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای © 2021 موج پرس. محفوظ است.