پول بیت‌المال در جیب مخالفان دولت!

پول بیت‌المال در جیب مخالفان دولت!
موج پرس:: سایت خبری رجانیوز که پس از روی کار آمدن دولت احمدی نژاد با رویکرد حمایت همه جانبه از اقدامات رئیس دولت های نهم و دهم راه اندازی شده بود اینروزها و با وجود خانه نشین شدن محمود احمدی نژاد مشی سکوت از اقدامات مثبت و تخریب دولت تدبیر و امید را در پیش گرفته است .
به گزارش شبکه اطلاع رسانی تدبیر و امید، با وجود اینکه این رسانه اینترنتی به لطف حمایت های همه جانبه متمولین حامی دولت موفق شد تا تشکیلاتی را برای خود رقم بزند اما اینروزها ظاهرا از راه درآمدهای میلیونی تبلیغات کنار سایت گذران عمر می کند .
هر چند مشخص نیست این سایت خبری تندرو در ۸ سال دولت “عدالت” از چه طریقی ارتزاق می کرد اما حک شدن بنر تبلیغاتی انواع بانکها و شرکتهای خودروسازی در صفحه این سایت اینترنتی به خوبی نمایان می کند که در حال حاضر یکی از منابع درآمد رجانیوز مبالغی است که بابت درج این آگهی ها از نهادهای دولتی دریافت می کند .
بانک ملی ایران، بانک تجارت، بانک ملت، بانک صادرات، گروه خودروسازی سایپا ، یک شرکت زیر مجموعه وزارت نفت ، ایرانخودرو دیزل و پایگاه اطلاع رسانی گروه خودرو سازی ایرانخودرو هم اکنون دولتی ترین تبلیغاتی است که در صفحه نخست رجانیوز نقش بسته است .
این در حالی است که در دولت محمود احمدی نژاد به کلیه دستگاههای دولتی ابلاغ شده بود تا آگهی های خود فقط و فقط در رزونامه دولتی ایران به چاپ برسانند!
هر چند احتمال دارد زمان عقد قرارداد این نهاد ها با این سایت خبری پیش از پایان دولت دوم محمود احمدی نژاد باشد اما به نظر می رسد روابط عمومی دستگاههای دولتی باید توجه بیشتری را نسبت به حمایت از رسانه هایی که به تخریب اقدامات دولت می پردازند داشته باشند .
رجانیوز هم اکنون بعد از کیهان، از جمله رسانه هایی که در کنار چندین سایت خبری دیگر بدون توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب پیرامون کمک به دولت، بی واهمه به خبرپراکنی علیه اقدامات دولت تدبیر و امید مشغول است .
10803_161 10802_714 10801_122

درباره نویسنده

117مطلب نوشته است .

۲ Comments on “پول بیت‌المال در جیب مخالفان دولت!”

 • احمد wrote on ۱۵ آبان, ۱۳۹۲, ۱۴:۱۵

  مدیر محترم سایت موج پرس 
  دانشگاه گیلان در ابتدای مهر ۹۲ اقدام به برگزاری مصاحبه تخصصی از ۳۰نفر از پذیرفته شدگان بورس خارج تبدیل به داخل در رشته روابط بین الملل نمود و گروه علوم سیاسی و روابط بین الملل با ارسال نمرات و رتبه این افراد به ریاست دانشکده علوم انسانی  نفرات بر تر را مشخص نمود و ریاست دانشکده علوم انسانی نیز طی نامه ای رسمی نفرات برتر را طی جدولی به معاونت آموزشی دانشگاه گیلان و ریاست دانشگاه اعلام نمود .
  اما متاسفانه ریاست دانشگاه  با هماهنگی معاون آموزشی دانشگاه در هنگام اعلام نتایج ,  اسامی برخی از  افراد انتهایی لیست مزبور و تعدادی از افرادی که اصلا در مصاحبه گروه شرکت نکرده بودند را , جهت ادامه تحصیل معرفی نمودند . بدون اینکه  هرگونه ضابطه جانبی اعم از گزینش و یا ایتم هایی همچون رزومه کاری و علمی در کار باشد و یا از سایر افراد چنین چیزی را درخواست نموده باشند . معرفی این افراد, علاوه بر اینکه تضییع حقوق پذیرفته شدگان بود , توهینی  آشکار به گروه علوم سیاسی دانشگاه بود. گروه علوم سیاسی دانشگاه طی جلسات متعدد و با دقت و وسواس از این افراد مصاحبه به عمل اورده بودند و هم اکنون شاهدبودند که برخی از این افراد معرفی شده در مصاحبه مردود و یا بعضا مصاحبه هم نداده بودند . و به همین دلیل از حضور بر سر کلاس دوره دکتری خودداری نمودند . 
  اما بررسی ها نشان داد افراد پذیرفته شده این رانت بازی علمی عبارتند از : 
  آقایان […] نماینده مردم محترم رشت در مجلس شورای اسلامی  ,آقای […] از حامیان مالی  و تبلیغاتی آقای […] , آقای […] ( معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رییس‌جمهور سابق)و از نزدیکان […], […] مشاور […] و مدیرکل روابط عمومی دفتر ریاست جمهوری سابق و از افراد نزدیک به حلقه انحرافی و شخص […] و البته داماد […] مسول دفتر جذب هیات علمی  وزارت علوم و تحقیقات و فناوری . 
  بعد از پیگیری های بعمل آمده مشخص شد که تاریخ نامه های اشتغال به تحصیل این افراد پیش از برگزاری مصاحبه به امضای رئیس دانشگاه رسیده بود .نکته جالب در بررسی این افراد اینست که مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد این افراد بعضا هیچ گونه سنخیتی با رشته روابط بین الملل ندارد و از خاکشناسی تا حقوق خصوصی را در بر می گیرد. و دو نفر از افراد […] و […] مدرک کارشناسی ارشد نداشته و هنوز دانشجوی دوره کارشناسی ارشد هستند و یک نفر از این افراد دارای محکومیت کیفری به جرم قاچاق شن و ماسه می باشد . 
  مسولان دانشگاه پس از افشای این موضوع به واسطه مقاومت شرافت مندانه گروه علوم سیاسی دانشگاه گیلان و مقاومت رئیس دانشکده علوم انسانی دانشگاه گیلان آقای دکتر دوستدار , در خصوص این رسوایی و رانت بازی آشکار و در پاسخ به دستگاههای ناظر  به این نکته اشاره نموده اند که  انتخاب این افراد در اختیار دانشگاه گیلان نبوده است و موضوع از تهران به ما دیکته شده است .حال سوال اینجاست که اگر قرار بود که این افراد معرفی شوند چرا اصلا مصاحبه برگزار گردید  و تعدادی از فارغ التحصیلان  نخبه کارشناسی ارشد  رشته علوم سیاسی و روابط بین الملل کشور به گیلان آمده و در مصاحبه به همراه  افراد  معرفی شده , در مصاحبه شرکت نمودند و رانت بازان علیرغم کسب نمره مردودی بازهم به عنوان دانشجوی دوره دکتری روابط بین الملل گیلان معرفی شدند . رئیس دانشگاه اگر اختیاری در خصوص معرفی افراد دیگر نداشته اند چرا پس اصلا مصاحبه برگزار کردند  و همان افراد دیکته شده را به تهران جهت انجام سایر مراحل بورس دکتری معرفی ننمودند.
  رئیس دانشگاه مدعی هستند که برخی از افرادی که با رانت معرفی شده اند  قبلا ثبت نام شده اند و بعدا اداره کل بورس افراد دیگری را برای مصاحبه معرفی  نموده است که دلیل فوق نیز با توجه به تاریخ نامه اقای […] و آقای […] صحیح نمی باشد. انچه در خصوص این تخلف بزرگ و رانت بازی و باند گرایی مشهود می باشد اینست که دانشگاه گیلان ظرفیت دوره دکتری خود را به دو باند […] و […] هبه نموده است و از هر باند دو نفر را پذیرش نموده است . متاسفانه ریاست دانششگاه با این اقدام در صدد است تا از این ظرفیت علمی جهت برنامه های اتی شخصی خود بهره برداری نموده و با تضییع حقوق برگزیدگان اصلی برای خود پوئن های آتی تهیه نماید . 
  پنج نفر نخست مصاحبه آزمون گروه علوم سیاسی ضمن  درخواست بررسی این ظلم آشکار و وهن ساحت علم و دانشگاه از چنین باند بازی ها و رانت گرایی های مسموم در خواست احقاق حق تصییع شده خود را دارند . خواهشمندیم در صورت امکان  متن فوق را  منتشر فرمایید .
  در صورت تمایل به تحقیق بیشتر می توانید با  دانشگاه گیلان دانشکده علوم انسانی تماس بگیرید .

 • موج پرس wrote on ۱۸ آبان, ۱۳۹۲, ۱۹:۱۰

  با سلام.
  با توجه به طرح اتهامات اثبات نشده علیه برخی از افراد حقیقی و حقوقی، مدیریت سایت از انتشار اسامی مذکور به صورت علنی معذور است و این اقدام را خلاف قانون، شرع و اخلاق می‌پندارد.
  با این وجود، ادعاهای شما نزد ما محفوظ بوده و در صورت پیگیری شما و ارایه اسناد و مدارک مثبته، نسبت به انتشار کامل این رنجنامه در پایگاه خبری – تحلیلی موج پرس اقدام خواهد شد. در صورت تمایل به پیگیری و ارایه اطلاعات جامع تر می‌توانید با ایمیل مدیریت موج پرس تماس بگیرید: info@mowjpress.ir
  همچنین موج پرس آمادگی دارد تا برای تنویر افکار عمومی، پاسخ یا جوابیه مسئولان دانشگاه گیلان و گروه علوم انسانی این دانشگاه را نسبت به مطالب و ادعاهای مطرح شده منتشر کند.
  با سپاس

تمام حقوق این سایت برای © 2021 موج پرس. محفوظ است.