صدور بیانیه مشترک تشکل‌های فرهنگی استان گیلان‎

صدور بیانیه مشترک تشکل‌های فرهنگی استان گیلان‎

موج پرس:: بیانیه مشترک پنج تشکل فرهنگی اتفاقی مبارک و کم سابقه است. تشکل های فرهنگی در دولت سابق نه تنها مورد مشورت قرار نمی گرفتند بلکه حتی تحت فشار هم قرار داشتند. حال تصور می رود دولت «تدبیر و امید» پنجره ای به روی یکی از شریف ترین اقشار جامعه یعنی معلمان و فرهنگیان گشوده تا این صنف در جایگاهی که لایق اش است قرار گیرد. اکنون تشکل های فرهنگی با همگرایی و همگامی اولین گام را برداشته اند و بی شک این همگرایی از یک استان فراتر هم خواهد رفت بشرطی که از پنجره گشوده شده، نسیم تدبیر و امید بوزد. بر اساس شنیده های خبرنگار ما برخی تشکل های فرهنگی گزینه هایی برای تصدی مدیرکلی آموزش و پرورش استان گیلان در نظر دارند. نجف زاده مدیرکل قبلی امروز کنار گذاشته شد. بیانیه مشترک تشکل های فرهنگی گیلان را در ذیل می خوانید:

به نام خداوند جان و خرد

برای تحقق جامعه ی مدنی وجود نهاد های مدنی ، هم گرایی و هم افزایی آن ها گریز ناپذیر است. حماسه ی سیاسی ۲۴ خرداد ماه ۱۳۹۲ جانی دوباره به کنش های مدنی بخشید.پیروزی باورمندان به کنش نهادهای مدنی ما را بر آن داشت تا با هم گرایی و هم افزایی بیشتر در راستای اهداف فرهنگی انقلاب اسلامی و پشتیبانی از برنامه های ریاست محترم جمهوری مبنی بر واگذاری امور اصناف به آنان ، شایسته سالاری ، قانون مندی ، اعتدال گرایی و اخلاق مداری گام برداریم.

نهادهای مدنی و صنفی فعال در آموزش و پرورش گیلان با درک شرایط حساس کنونی با برگزاری نشست های گوناگون ضمن بررسی موانع و مشکلات آموزش و پرورش با ارایه ی برنامه ی راهبردی و اجرایی برای برون رفت از وضعیت کنونی پس از گفت و گو با نخبگان ، آموزگاران و مسئولان با حفظ احترام همه ی مدیران پیشین سه نفر از فرهنگیان استان را برای مدیریت آموزش و پرورش استان گیلان به مسئولان ذی ربط معرفی نموده اند.امید است با همدلی ، هم زبانی و هم راهی همه ی معلمان و دولت مردان تدبیر و امید بتوانیم گامی موثر در تربیت شهروندانی دانا و مدنی برداریم.

به امید بهروزی همه ی ایرانیان

انجمن اسلامی معلمان گیلان

انجمن صنفی معلمان گیلان

کانون فرهنگیان

مجمع اسلامی فرهنگیان

کمیته تدبیر و امید اموزش و پرورش گیلان

درباره نویسنده

117مطلب نوشته است .

۲ Comments on “صدور بیانیه مشترک تشکل‌های فرهنگی استان گیلان‎”

 • احمد wrote on ۱۵ آبان, ۱۳۹۲, ۱۴:۱۶

  مدیر محترم سایت موج پرس
  دانشگاه گیلان در ابتدای مهر ۹۲ اقدام به برگزاری مصاحبه تخصصی از ۳۰نفر از پذیرفته شدگان بورس خارج تبدیل به داخل در رشته روابط بین الملل نمود و گروه علوم سیاسی و روابط بین الملل با ارسال نمرات و رتبه این افراد به ریاست دانشکده علوم انسانی نفرات بر تر را مشخص نمود و ریاست دانشکده علوم انسانی نیز طی نامه ای رسمی نفرات برتر را طی جدولی به معاونت آموزشی دانشگاه گیلان و ریاست دانشگاه اعلام نمود .
  اما متاسفانه ریاست دانشگاه با هماهنگی معاون آموزشی دانشگاه در هنگام اعلام نتایج , اسامی برخی از افراد انتهایی لیست مزبور و تعدادی از افرادی که اصلا در مصاحبه گروه شرکت نکرده بودند را , جهت ادامه تحصیل معرفی نمودند . بدون اینکه هرگونه ضابطه جانبی اعم از گزینش و یا ایتم هایی همچون رزومه کاری و علمی در کار باشد و یا از سایر افراد چنین چیزی را درخواست نموده باشند . معرفی این افراد, علاوه بر اینکه تضییع حقوق پذیرفته شدگان بود , توهینی آشکار به گروه علوم سیاسی دانشگاه بود. گروه علوم سیاسی دانشگاه طی جلسات متعدد و با دقت و وسواس از این افراد مصاحبه به عمل اورده بودند و هم اکنون شاهدبودند که برخی از این افراد معرفی شده در مصاحبه مردود و یا بعضا مصاحبه هم نداده بودند . و به همین دلیل از حضور بر سر کلاس دوره دکتری خودداری نمودند .
  اما بررسی ها نشان داد افراد پذیرفته شده این رانت بازی علمی عبارتند از :
  آقایان […] نماینده مردم محترم رشت در مجلس شورای اسلامی ,آقای […] از حامیان مالی و تبلیغاتی آقای […] , آقای […] ( معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رییس‌جمهور سابق)و از نزدیکان […], […] مشاور […] و مدیرکل روابط عمومی دفتر ریاست جمهوری سابق و از افراد نزدیک به حلقه انحرافی و شخص […] و البته داماد […] مسول دفتر جذب هیات علمی وزارت علوم و تحقیقات و فناوری .
  بعد از پیگیری های بعمل آمده مشخص شد که تاریخ نامه های اشتغال به تحصیل این افراد پیش از برگزاری مصاحبه به امضای رئیس دانشگاه رسیده بود .نکته جالب در بررسی این افراد اینست که مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد این افراد بعضا هیچ گونه سنخیتی با رشته روابط بین الملل ندارد و از خاکشناسی تا حقوق خصوصی را در بر می گیرد. و دو نفر از افراد […] و […] مدرک کارشناسی ارشد نداشته و هنوز دانشجوی دوره کارشناسی ارشد هستند و یک نفر از این افراد دارای محکومیت کیفری به جرم قاچاق شن و ماسه می باشد .
  مسولان دانشگاه پس از افشای این موضوع به واسطه مقاومت شرافت مندانه گروه علوم سیاسی دانشگاه گیلان و مقاومت رئیس دانشکده علوم انسانی دانشگاه گیلان آقای دکتر دوستدار , در خصوص این رسوایی و رانت بازی آشکار و در پاسخ به دستگاههای ناظر به این نکته اشاره نموده اند که انتخاب این افراد در اختیار دانشگاه گیلان نبوده است و موضوع از تهران به ما دیکته شده است .حال سوال اینجاست که اگر قرار بود که این افراد معرفی شوند چرا اصلا مصاحبه برگزار گردید و تعدادی از فارغ التحصیلان نخبه کارشناسی ارشد رشته علوم سیاسی و روابط بین الملل کشور به گیلان آمده و در مصاحبه به همراه افراد معرفی شده , در مصاحبه شرکت نمودند و رانت بازان علیرغم کسب نمره مردودی بازهم به عنوان دانشجوی دوره دکتری روابط بین الملل گیلان معرفی شدند . رئیس دانشگاه اگر اختیاری در خصوص معرفی افراد دیگر نداشته اند چرا پس اصلا مصاحبه برگزار کردند و همان افراد دیکته شده را به تهران جهت انجام سایر مراحل بورس دکتری معرفی ننمودند.
  رئیس دانشگاه مدعی هستند که برخی از افرادی که با رانت معرفی شده اند قبلا ثبت نام شده اند و بعدا اداره کل بورس افراد دیگری را برای مصاحبه معرفی نموده است که دلیل فوق نیز با توجه به تاریخ نامه اقای […] و آقای […] صحیح نمی باشد. انچه در خصوص این تخلف بزرگ و رانت بازی و باند گرایی مشهود می باشد اینست که دانشگاه گیلان ظرفیت دوره دکتری خود را به دو باند […] و […] هبه نموده است و از هر باند دو نفر را پذیرش نموده است . متاسفانه ریاست دانششگاه با این اقدام در صدد است تا از این ظرفیت علمی جهت برنامه های اتی شخصی خود بهره برداری نموده و با تضییع حقوق برگزیدگان اصلی برای خود پوئن های آتی تهیه نماید .
  پنج نفر نخست مصاحبه آزمون گروه علوم سیاسی ضمن درخواست بررسی این ظلم آشکار و وهن ساحت علم و دانشگاه از چنین باند بازی ها و رانت گرایی های مسموم در خواست احقاق حق تصییع شده خود را دارند . خواهشمندیم در صورت امکان متن فوق را منتشر فرمایید .

 • موج پرس wrote on ۱۸ آبان, ۱۳۹۲, ۱۹:۰۹

  با سلام.
  با توجه به طرح اتهامات اثبات نشده علیه برخی از افراد حقیقی و حقوقی، مدیریت سایت از انتشار اسامی مذکور به صورت علنی معذور است و این اقدام را خلاف قانون، شرع و اخلاق می‌پندارد.
  با این وجود، ادعاهای شما نزد ما محفوظ بوده و در صورت پیگیری شما و ارایه اسناد و مدارک مثبته، نسبت به انتشار کامل این رنجنامه در پایگاه خبری – تحلیلی موج پرس اقدام خواهد شد. در صورت تمایل به پیگیری و ارایه اطلاعات جامع تر می‌توانید با ایمیل مدیریت موج پرس تماس بگیرید: info@mowjpress.ir
  همچنین موج پرس آمادگی دارد تا برای تنویر افکار عمومی، پاسخ یا جوابیه مسئولان دانشگاه گیلان و گروه علوم انسانی این دانشگاه را نسبت به مطالب و ادعاهای مطرح شده منتشر کند.
  با سپاس

تمام حقوق این سایت برای © 2021 موج پرس. محفوظ است.