عارف: همراه با نقد منصفانه، دولت را در رسیدن به اهداف خود کمک کنیم

عارف: همراه با نقد منصفانه، دولت را در رسیدن به اهداف خود کمک کنیم
موج پرس:: عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این که دولت جدید تلاش خود را برای ساماندهی اوضاع اقتصادی کشور که دغدغه اصلی مردم است بکار گرفته ، گفت:همراه با نقد منصفانه، دولت را در رسیدن به اهداف خود کمک کنیم.

به گزارش خبرنگار موج پرس، «محمدرضا عارف» روز شنبه در دیدارهای جداگانه با اعضای انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی شیراز،انجمن فرهنگ و سیاست دانشگاه شیراز و فعالان دانشجویی دانشگاه های گرگان با قدردانی از تلاش جوانان و بخصوص دانشجویان در انتخابات ریاست جمهوری این مطلب را بیان کرد.

عارف خاطرنشان کرد: یاس و ناامیدی بزرگترین آفتی است که می تواند به فعالیتهای دانشجویی ضربه بزند.

وی اظهارداشت: نقد کردن وظیفه تشکل های دانشجویی است ولی باید پذیرفت که هر دولتی در آغاز کار خود با مشکلات و محدودیت هایی رو به رو است.

رئیس بنیاد امید ایرانیان ادامه داد: گفتمان اصلاح طلبی ظرفیت زیادی داریم که باید به سمت جذب برویم و نباید رفتارمان موجب دفع افراد از این گفتمان اصیل انقلاب شود.

عارف، اظهار داشت: در مقطعی که برخی شخصیت های اصلاح طلب نسبت به تغییر فضای کشور ناامید بودند جوانان با نقش آفرینی خود در انتخابات باعث دلگرمی بزرگان اصلاح طلب شدند و حماسه سیاسی را خلق کردند که منجر به تغییر فضای کشور شد.

وی با تاکید بر این که نباید فضای قبل از انتخابات فراموش شود، گفت: همگان به یاد دارند که در چه وضعیتی به سر می بردیم که حتی برگزاری برخی جلسات محدود در دانشگاه ها با مخاطراتی همراه بود.

عارف ادامه داد: باید در حفظ فضای بوجود آمده در بعد از انتخابات تلاش کرد و با صبر و حوصله و همگرایی بین گروه های مختلف اهداف خود را به پیش ببریم.

وی با اشاره به حضور مردم در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم، خاطرنشان کرد: متاسفانه در موسم انتخابات به سراغ مردم می رویم و عملا تا انتخابات بعدی چندان کاری با مردم نداریم واین آسیب بزرگی است چراکه بهترین زمان برای حفظ مردم، فاصله بین دو انتخابات است که این مهم نیاز به کار مستمر تشکیلاتی دارد.

وی با بیان این که باید در سطوح مختلف بویژه در بدنه اجرایی از جوانان خلاق و تحصیل کرده استفاده شود، تاکید کرد: دغدغه اصلی ما حفظ نیروهای جوان است و اگربه جوانان میدان دهیم قطعا قدم های بزرگی بر می دارند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه اظهار داشت: در گذشته هم جوانان عزیز توانایی و خلاقیت خود را در صحنه های مختلف نظیر سازندگی،دفاع مقدس و فعالیتهای علمی –فرهنگی نشان دادند.

عارف به انتخابات مجلس آینده اشاره کرد و گفت:اصلاح طلبان باید به صورت جدی در انتخابات مجلس حضور فعالی داشته باشند.

وی افزود: در انتخابات مجلس نهم کسانی که مخالف حضور در انتخابات بودند چند هفته بعد از برگزاری انتخابات از عملکرد ضعیف خود پشیمان بودند.

عارف با بیان این که تفکر اصلاح طلبی در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شد و باید بتوانیم این تفکر را در کشور حاکم کنیم، ادامه داد: در صورتی که به این نتیجه برسیم تشکیل حزب ضرورت دارد با ساز و کار دموکراتیک حزب را تشکیل خواهیم داد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با گلایه از رواج بداخلاقی در کشور خاطر نشان کرد: فضای کشور مملو از بداخلاقی، خودمحوری و تنگ نظری است و برخی افراد هنرشان ترور شخصیت است در حالی که این افراد به هر جریان سیاسی که وابسته باشند به مرور زمان از سوی مردم طرد می شوند.

عارف که در آستانه ۱۳ آبان سخن می گفت با گرامیداشت این رویداد تاریخی گفت: دنیای غرب در چند ماه گذشته مواضع متناقضی در برابر دیپلماسی ایران اتخاذ کرده است که نشان از اختلاف نظر شدید کشورهای غربی در چگونگی برخورد با کشورمان است.

وی اظهارداشت: در صورتی که همگرایی داخلی حفظ شود در سیاست خارجی می توانیم گام های اساسی برداریم.

گفتنی است در این دیدارها دانشجویان بر ضرورت بکارگیری نسل جوان در بدنه اجرایی کشور، رفع محدودیت ها از شخصیت های سیاسی و حضور فعال اصلاح طلبان در انتخابات مجلس آینده تاکید کردند و خواستار حضور مسئولان در مجامع دانشگاهی شدند.

درباره نویسنده

117مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای © 2021 موج پرس. محفوظ است.