ادامه اعتراضات صنفی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر

ادامه اعتراضات صنفی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر

موج پرس:: تجمع صنفی دانشجویان امیر کبیر پنج روزه شد، اعتراضات از سیلی خوردن یک دختر دانشجو آغاز شد اما امروز حداقل خواسته دانشجویان برکناری رئیس دانشگاه شده است.

به گزارش امید به نقل از تیناپرس ،دانشگاه امیرکبیر یا همان پلی تکنیک سابق سابقه زیادی در اعتراضات صنفی دارد، این بار ماجرا به برخورد یکی از پرسنل حراست این دانشگاه با دختری که بد حجاب خوانده شده است باز می گردد. حادثه ای که اعتراضات دانشجویان امیرکبیر را به روز پنجم کشانده است. روز شنبه نامه ای در خبرگزاری کار ایران منتسب به یک دانشجوی دختر منتشر شد که در ان ادعا کرده بود مامورین دانشگاه ضمن ممانعت ازورودش به داخل دانشگاه از سوی انتظامات دانشگاه مورد ضرب و شتم قرار گرفته و سیلی هم به او نواخته شده، این دانشجو درنامه متذکرشده است که به گفته مسولین انتظامات و هم چنین دبیر کمیته انظباطی، دستور  ممنوعیت ورود او به دانشگاه توسط شخص دکتر علیرضا رهایی ریاست دانشگاه امیرکبیر صادر شده است. وی دراین نامه به صحبت هایش با ریاست دانشگاه “علیرضا رهایی” ساعاتی بعد از این حادثه اشاره کرده و می افزاید: پس از مشاهده ریاست دانشگاه دکتر علیرضا رهایی، در صحن، موضوع را با ایشان در میان گذاشتم که ایشان ضمن اظهار بی اطلاعی در مورد ممنوع الورودی اینجانب، با بی تفاوتی آشکار، حادثه مذکور را تا سطح یک درگیری ساده تقلیل داد و در این رابطه حتی اظهار تاسف ظاهری هم نکرد.

بعد از این اقدام از سوی انتظامات دانشگاه، دانشجویان نامه اعتراض آمیزی را به همراه یک بیانیه صادر کردند. بیانیه ای که دانشجویان در آن خواستار عزل رئیس دانشگاه شده بود و از وزارت علوم می خواستند که به اوضاع تشکل های دانشجوی و احکام انظباتی این دانشگاه واکنش نشان دهد.

تجمع روزهای گذشته البته مهمان متفاوتی  نیز داشت، مجید توکلی از فعالین دانشجوی دانشگاه پلی تکنیک  که پس از ۴ سال برای ۴ روز به مرخصی امده بود به جمع دانشجویان معترض پیوست. تجمعاتی که روز پنج خود تعداد نفراتش از مرز ۴۰۰نفر گذشته است.

هرچند که روابط عمومی این دانشگاه روز نخست اصل ماجرا را تکذیب کرد و در گفتگو با رسانه ها گفته بود این دانشجو  به دلیل مشروط شدن ۴ یا ۵ ترم از سوی معاونت آموزشی ازدانشگاه صنعتی امیرکبیر اخراج آموزشی شده است.

اما حالا اعتراضات وارد فاز جدیدی شده است، دانشجویان از وزارت علوم خواسته اند که موضوع شرح داده شده را که نه یک شکواییه شخصی بلکه به عنوان  شرح درد جامعه دانشجویی و هتک حرمت ساحت دانشگاه است، پیگیری کنند. در بیانه امروز دانشجویان امیرکبیر علاوه بر تاکید به خواسته های قبلی اشاره ای هم به انتخابات انجمن های اسلامی این دانشگاه شده که ان را “غیرقانونی” خوانده اند. هرچند که این اتفاقات همزمان با کسب رای اعتماد وزیر علوم رخ داده اما تاکنون  هیچگونه واکنشی به بیانیه و خواسته های دانشجویان انجام نشده است. دانشجویان معترض به خبرنگار توسعه گفته اند این اعتراضات را تا عزل رئیس دانشگاه ادامه خواهندداد.

درباره نویسنده

117مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای © 2020 موج پرس. محفوظ است.