نگرانی لابی صهیونیستی نشانه عملکرد مثبت تیم هسته‌ای است

نگرانی لابی صهیونیستی نشانه عملکرد مثبت تیم هسته‌ای است

موج پرس:: حجت‌الله خدایی سوری، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان این مطلب که تاکنون تعامل دولت با مجلس خوب بوده است، افزود: تیم مذاکره کننده هسته‌ای مذاکرات را تا این مرحله به خوبی دنبال کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه تیم دیپلماسی ما کاملاً در فضای دیپلماسی کار می‌کند نه فضای احساسی، تصریح کرد: نباید اجازه دهیم فضای احساسی منجر به ایجاد حاشیه‌هایی پیرامون عملکرد تیم مذاکره کننده هسته‌ای شود.
نماینده دلفان و سلسله با تأکید بر اینکه باید اجازه دهیم به دور از هرگونه حاشیه‌سازی اقدامات تخصصی و فنی تیم مذاکره کننده پیش رود، افزود: شاهد مدعای ما در عملکرد مثبت و قابل دفاع تیم مذاکره کننده ایجاد نگرانی‌های شدید در صهیونیست‌ها و برخی کشورهای حوزه خلیج فارس واروپا است.
وی که با خبرنگار شبکه ایران گفت وگو می کرد، ادامه داد: برای بررسی موفقیت تیم مذاکره کننده نیازی به پرس و جو از تیم مذاکره کننده نیست، چرا که عکس‌العمل و عصبانیت لابی صهیونیستی به خوبی نشان دهنده میزان موفقیت وزارت خارجه و تیم مذاکره کننده در این خصوص است.
خدایی سوری با اشاره به اینکه تیم مذاکره کننده ما به خوبی توانسته است ۱+۵ را قانع کند، بیان داشت: البته هنوز اقدامات اساسی در این خصوص انجام نشده و باید اجازه دهیم در یک روند تخصصی قضایا پیگیری شود.
وی در ادامه با بیان اینکه نتایج حاصل از تیم هسته‌ای کاملاً تخصصی است، گفت: بنابراین هر کسی نمی‌تواند در این خصوص اظهارنظر کند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی براینکه ما پشتیبان تیم هسته‌ای هستیم، گفت: رئیس جمهور با توجه به سابقه و تجربه مذاکرات هسته‌ای کاملاً به مباحث مذاکرات آشنا است، با توجه به این نقطه قوت ، باید بگذاریم امور بدون حاشیه و در فضایی آرام پیش رود.
وی با اشاره به ضرورت حمایت همه جانبه از تیم مذاکره کننده، تصریح کرد: باید به دولت تدبیر و امید اعتماد کنیم،‌چرا که تیم هسته‌ای جزوی از دولت است و نباید با اظهار نظرهای شتاب زده، فضا را برای سوءاستفاده رسانه‌های بیگانه فراهم کنیم.
این نماینده مجلس با اشاره به اینکه  مجلس حق نظارت به عملکرد تیم هسته‌ای را دارد، اظهار داشت: طبق اصول قانون اساسی، نمایندگان می‌توانند در هر موضوعی ورود کنند، اما در زمینه مباحث مربوط به تیم هسته‌ای، بهتر است نمایندگان اجازه دهند تا کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی روند مذاکرات را پیگیری و نتیجه را به سایر نمایندگان اعلام کنند.
وی در پایان اضافه کرد: مذاکرات هسته‌ای مسأله‌ای زمانبر است و طی چند مذاکره مباحث و مشکلات پیرامون برنامه‌های هسته‌ای ایران قابل حل و فصل نیست، بنابراین بهترین راه حمایت و پشتیبانی از تیم هسته‌ای است.

درباره نویسنده

117مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای © 2019 موج پرس. محفوظ است.